Cena zakupu mopsa

O rasie » Cena zakupu mopsa

Jaka jest cena mopsa?

To pytanie pada bardzo często. Tak, jest to rasa kosztowna i z tego tytułu nie każdy może sobie na nią pozwolić.

*Mops to rasa, której selekcja psów hodowlanych jest bardzo duża i nie każdy zakupiony piesek do hodowli spełnia kryteria psa bądź suki hodowlanej.  W dobrej hodowli tylko psy w najlepszej kondycji zdrowotnej oraz pozbawione wad zostają rodzicami. Szanująca swoje psy hodowla nie kryje swoich suczek często, tylko ok. 2-4 mioty w życiu mopsicy (zależy od kondycji suczki, łatwości porodu oraz odchowu szczeniąt, ilości potomstwa).

*Komplet badań rodziców to kolejny, duży koszt dla hodowcy. Podstawowe badania jakie powinna mieć mama jak i tata to test genetyczny w kierunku PDE, badanie w kierunku zwyrodnienia rzepek oraz badanie oczu w kierunku wad i chorób genetycznych.

*Mioty w tej rasie są niewielkie, ale wymagają ogromnego poświęcenia i opieki. Małe mopsiki są bardziej wymagające niż inne rasy. Hodowca spędza z maluszkami pierwsze 3 tygodnie ich życia prawie 24 godziny na dobę.

*Szczenięta tej rasy opuszczają profesjonalną hodowlę w wieku 10-11 tygodni, a nie jak w przypadku wielu innych ras w wieku 8 tygodni.
*Koszt zakupu doskonałych przedstawicieli rasy z prawem do hodowli jest bardzo wysoki i czesto nigdy się nie zwraca. Sprowadzenie psa tej rasy z zagranicy to koszt od 2tyś Euro nawet do 10 tyś Euro. Hodowla mopsów to pasja i miłość do rasy.
*Kupując naszego malucha z odpowiedniej hodowli otrzymujemy wsparcie i porady hodowcy w każdej chwili i momencie. Wieloletnia wiedza hodowcy oraz pomoc to rzecz nieoceniona. To doradztwo w zakresie żywienia, pielęgnacji, zdrowia, kontakty do specjalistów weterynarii. Osobom pragnącym brać udział ze swoim pupilem w wystawach ZKwP, hodowca będzie służył radą w dziedzinie groomingu i handlingu.
* Dobry hodowca poświęca całe swoje życie czworonogom. Jako hodowcy nie mamy wakacji, weekendów, niedziel ani świąt. Mamy za to wiele nieprzespanych nocy, wiele wylanych łez. Dobry hodowca dba i inwestuje w dobrostan swoich zwierząt, nie szczędząc wydatków na ich utrzymanie i wygody. Hodowla to ogromne wyrzeczenie i poświęcenie, tylko osoby z pasją i miłością do rasy, są wstanie sprostać takim wyzwanią. Dlatego dobry hodowca ma prawo otrzymać odpowiednią cenę za maluszka doskonale odchowanego, jak i za swoją ciężką pracę i wiedzę.

*Cena mopsa, bez praw hodowlanych (rodowodowego przyjaciela rodziny), z dobrej hodowli ZKwP (FCI) to ok 5000zł.

Kwota z jaką musimy się liczyć, aby zakupić mopsa z przeznaczeniem wystawowo-hodowlanym zależy od kilku czynników, ale jest wyższa niż szczenię bez praw hodowlanych. Przeważnie ustalana jest indywidualnie.

A co jeśli nas na to nie stać?

Poczekajmy trochę dłużej i uzbierajmy kwotę, która zagwarantuje nam zakup mopsika po przebadanych rodzicach z hodowli, gdzie psy są szanowane i mieszkają w domowych warunkach. Pomyślmy również nad adopcją  tej rasy lub każdego innego potrzebującego psa. Niestety jest bardzo dużo pseudohodowli, które po wyeksplatowaniu swoich mopsów (czesto 8-10 miotów rodzi jedna suczka) już ich nie chcą. Żyją one w tragicznych warunkach. I te, które mają trochę szczęścia trafiają pohodowlanie do adopcji. Jest kilka organicaji zajmujących się pomocą mopsom z pseudohodowli. Podarowanie ciepłego kąta mopsikowi po przejściach będzie na pewno rzeczą rozsądniejszą niż zakup taniego mopsa, którego rodzice żyją w niegodnych warunkach, bez odpowiedniej opieki.

Pamiętajmy, że zakup psa z pseudohodowli generuje popyt. Każdy zakup taniego szczeniaczka to wielkie nieszczęście dla psów przebywających w takich miejscach. Takim zakupem przyczyniamy się do tragedii zwierząt. Nie bądźmy ignorantami i bierzmy odpowiedzialność za swoje poczynania. Przed zakupem należy odwiedzić hodowlę, zapoznać się z opinią o niej. 

Read More Here https://www.bookhave.com.Up To 80% Off replica rolex watches.nice replica luxury watches.webpage rolex replicas for sale cheap.find out here now https://www.replica-watches.es/.Get the facts https://buyswiss-watches.com.com/.click resources replica richard mille.With Fast Shipping fake watches.Wiht Big Discount www.smartwatchesdeal.com.my company swiss replica watches.have a peek at this web-site https://www.mailwatches.com/.check here https://www.networkwatches.com.additional hints https://www.hotelswatches.com/.More Help https://www.cpatekphilippe.com/.Welcome To https://www.travelbellross.com/.click here to read https://www.richardmillealll.com/.my explanation richard mille replica.imitation www.realtywatches.com.Find Out More tag heuer monaco replica.