Dla kogo mops ?

O rasie » Dla kogo mops ?

Mopsy, mopsiki ...

Jest to wyjątkowa rasa, której nie da się przyrównać do innej. Miłośnicy rasy nie wyobrażają sobie życia bez rozksznego mopsa przy boku, a przeciwnicy wyglądu i tak doceniają cudowny zrównoważony charakter tej rasy. Być właścicielem mopsa to ogromna radość i wielki przywilej.

Charakterystyka mopsa

Są to psy wesołe, rozkoszne, zabawne i rozczulające swym rozumnym spojrzeniem. Wyjątkową cechą mopsów jest brak agresji zarówno do ludzi jak i innych zwierząt. Doskonale dogadują się z innymi rasami, a także są wspaniałymi kompanami dla kota. W tym słodkim wyglądzie i rubasznym ciałku drzemie również wielka odwaga i ciekawość. Nasz mopsik będzie czerpał ogromną frajdę z każdego spaceru, każdej wizyty w lesie czy nad wodą. Dlatego warto zapewniać im tego typu rozrywki jak najczęściej.

Ponieważ mopsiki są pasibrzuchami (jak to mawia mój syn) zrobią naprawdę wiele aby otrzymać jedzenie, dzięki czemu bardzo szybko uczą się podstawowych komend i sztuczek. Ale też mają skłonności do tycia przez swój wilczy apetyt. Mopsiki są bardzo uczuciowe i pamiętliwe. Ich wrażliwość wiąże się z bezawrunkową miłością do swojego właściciela. Bardzo żle tolerują karcenie i krzyczenie, rasa ta wymaga łagodnego i pozytywnego szkolenia.

Rozpieszczony mops

Nie ma się co łudzić, że nasz mopsik będzie wyszkolony i posłuszny jak owczarek niemiecki wink Mopsik wywołuje tak ciepłe uczucia, że rozpieszczenie naszego malucha to tylko kwestia czasu i zapewne już niebawem będzie on spał na naszej głowie, wdrapywał się na kolana i nie tylko. Rasa ta jest bardzo inteligentna i bardzo szybko wykorzysta nasze słabości. Tak więc jeśli marzy nam się piesek o nienagannych manierach to musimy być bardzo konsekwentni od pierwszych dni pobytu malca w naszym domu.
Nie będę ukrywać, że nasze mopsice są rozpieszczone i rozpuszczone. Mi to nie przeszkadza, a ich bezczelność w dążeniu do celu bardziej nas rozbawia niż denerwuje .
Nasze mopsy mają odpowiednią ilość ruchu, codzienne spacery, zabawy dzięki czemu są psami zrelaksowanymi, zdrowymi i nieznudzonymi życiem. Mały mopsik bez odpowiedniej organizacji czasu potrafi znaleźć sam sobie zajęcie niekoniecznie nas zadowalające.

Mops i dzieci

Jest to zdecydowanie doskonałe połączenie. Rasa jest na tyle nieduża, że dziecko ok. 7 lat już sobie poradzi z wyjściem na smyczy z mopsikiem.
Mopsiki uwielbiają dzieci, wspaniale się z nimi bawią jak i oblegają ich kolana, aby uzyskać pieszczoty.  Należy jednak pamiętać, że psa kupujemy zawsze dla całej rodziny i to cała rodzina jest odpowiedzialna za to małe stworzonko.


Aktywność mopsa

Wiele osób wyobraża sobie mopsa jako kanapowego leniucha. Jednak ten wizerunek mija się z prawdą. Są to psy aktywne, skore do zabawy lubiące spacery. Dla zdrowego mopsa będącego w dobrej kondycji spacer 3-6 km nie powinien być kłopotem i w miarę możliwości powinniśmy mu go zapewnić. Mopsa aktywność maleje z wiekiem. Szczenięta i młode mopsy domagają się więcej ruchu niż kilkulatki.

Dla kogo mops?

Mopsy nadają się zarówno do bloku jak i do domku. Nie nadają się do kojca ! Jest to rasa bardzo miła i przyjemna, nie sprawiające większych problemów. Tak więc z pomomocą hodowcy nawet niedoświadczona osoba może sobie pozwolić na pieska tej rasy. Ani mops ani żadna inna rasa nie jest stworzona do zostawania samotnie w domu przez 8 - 10 godzin. Jest to za długi okres czasu. Jeśli wracamy po 8 godzinach z pracy i czekają nas obowiązki domowe, zakupy, dzieci to już czasu dla psa może zabraknąć. Aby być odpowiedzialnym właścicielem musimy tak ułożyć plan dnia, aby nasza psia pociecha również miała zagospodarowany czas. Jeśli nie potrafmy zoorganizować swojego czasu tak, aby pies mógł być częścią naszego życia to znaczy, że jeszcze nie jesteśmy gotowi na posiadanie psa. Mały, uroczy mops to wielka przyjemność, ogromny przywilej, ale i pewne wyrzeczenia i obowiązki.

Read More Here https://www.bookhave.com.Up To 80% Off replica rolex watches.nice replica luxury watches.webpage rolex replicas for sale cheap.find out here now https://www.replica-watches.es/.Get the facts https://buyswiss-watches.com.com/.click resources replica richard mille.With Fast Shipping fake watches.Wiht Big Discount www.smartwatchesdeal.com.my company swiss replica watches.have a peek at this web-site https://www.mailwatches.com/.check here https://www.networkwatches.com.additional hints https://www.hotelswatches.com/.More Help https://www.cpatekphilippe.com/.Welcome To https://www.travelbellross.com/.click here to read https://www.richardmillealll.com/.my explanation richard mille replica.imitation www.realtywatches.com.Find Out More tag heuer monaco replica.