O nas

Nasza hodowla » O nas

Witamy serdecznie!

Nazywamy się Katarzyna i Marcin Książek. Miłość do psów oraz pasja hodowlana towarzyszy nam już od kilkunastu lat. Psem, który zaszczepił nam bakcyla kynologicznego był seter angielski Bułak Ma-Ja-Ko. Następnie do naszego domu zawitały springer spaniele angielskie, które przyniosły nam wiele radości oraz sukcesów wystawowych zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. W końcu pojawił się pierwszy mops, a dokładnie mopsica laugh Była to miłość od pierszego wejrzenia. Nasz syn oszalał na jej punkcie, a wraz za nim reszta rodziny łącznie z teściami ! Pokochaliśmy bezgranicznie i bezwarunkowo te małe pieski. Chyba każdy u kogo zawita ta cudowna rasa utonie w mopsiej miłości i uzależnieniu. Nasze mopsy wspaniale sprawdziły się również na wystawach, sięgając po najwyższe trofea.
Choć rasa ta budzi wiele kontrowersji uważamy, że przy mądrym postępowaniu są to psy zdolne do spacerów, pływania i pełnej aktywności, czyli życia jak każdy normalny psi członek rodziny. W naszej hodowli chcemy właśnie dążyć do tego, aby nasze psy były cudownymi psami, o wspaniałym eksterierze oraz typowym, mądrym mopsim charakterze.
Lata doświadczenia pomogły poznać nam zagadnienienia z dziedziny hodowli, genetyki, behawioryzmu oraz nauczyły nas cierpliwości i miłości do naszych czworonożnych przyjaciół. Odbyliśmy wiele kształcących podróży, dzięki którym wiele się nauczyliśmy, a także poznaliśmy wspaniałych hodowców z całego świata. Cieszymy się, że dziś my możemy się dzielić wiedzą z innymi ludźmi, którzy podzielają naszą pasję.

Nasza hodowla jest niedużą, ale profesjonajną hodowlą, zarejestrowaną w Związku Kynologicznym w Polsce. Staramy się, aby nasze psy były szczęśliwe i radosne. Otrzymują one od nas opiekę, szacunek i są członkami naszej rodziny.
Kasia od roku 2016 spełniam się również w roli asystenta kynologicznego gr. VIII FCI oraz kierownika sekcji Spaniele i Psy Dowodne oraz zastępcy kierownika gr. IX w oddziale Łódź Związku Kynologicznego w Polsce. W roku 2018 zostałam odznaczona Brązową Oddznaką Związku Kynologicznego w Polsce.
Mamy wspaniałego syna Filipa, który dzieli naszą pasję i jest niezwykle pomocny każdego dnia.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej hodowli.

   

Kasia i Marcin