Wyprawka dla mopsa

Szczenięta » Wyprawka dla mopsa

Każdy nowy opiekun małego mopsika pragnie przygotować się na jego przybycie jak najlepiej. Postaramy się Państwu przybliżyć co należy kupić dla naszego maluszka, aby czuł się komfortowo w naszym domu.

1. Jedzenie
Zdecydowanie tego nie może zabraknąć nowo przybyłemu członkowi naszej rodziny. Temat karmienia został obszernie przez nas opisany w dziale Żywienie, do którego serdecznie zapraszamy.

2. Miski
Miski będą nam potrzebne dwie. Jedna na wodę do której pies powinien mieć dostęp cały czas oraz druga na jedzenie. Miski dla mopsa powinny być o dość szerokiej średnicy, ale nie bardzo głębokie. Tak, aby mopsik, który ma skróconą kufę mógł bezproblemowo z niej korzystać.

3. Legowisko
Mopsiki uwielbiają miękkie, wygodne legowiska. Na rynku wybór jest ogromny. Można również zamówić posłanie personalizowane z imieniem naszego psa. Warto zwrócić uwagę przy zakupie czy legowisko można prać w pralce. Pamiętajmy również, że dodatkowe kokardki, falbanki itp. to dodatki, które będą atrakcją do gryzienia lub odgryzienia co często powoduje rozprucie posłania. Spód posłania powinien być wzmocniony lub uszyty z grubszego materiału. Środek posłania im bardziej miekki i puchaty tym bardziej przypadnie do gustu naszemu mopsikowi.
Drugi typ posłań to posłania na nóżkach, które również są lubiane przez psiaki. Legowiska te są bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Są nieco mniej przytulne, ale zdecydowanie bardziej praktyczne. Polecamy je głównie do domów, gdzie jest więcej niż jeden mopsik.

4. Obroże, smycze, szelki
Na pewno zastanawiacie się Państwo czy zakupić szelki czy obrożę dla mopsika.
Osobiście preferujemy obrożę i smycz. W moim przeświadczeniu szelki przeznaczone sa dla psów pociągowych. Mogą powodować odkształcenia oraz złe nawyki chodzenia. Choć jest część osób, które je preferują ze względu na komfort panowania nad psem.
Obroża powinna być dopasowana rozmiarem do maluszka, dlatego przed zakupem należy poprosić hodowcę o podanie obwodu szyji naszego mopsika. Mały mops rośnie bardzo szybko, więc warto zakupić obrożę regulowaną. Najczęściej są one parciane, materiałowe. Mogą być podszyte softshelem, bądź innym miękkim materiałem. Jeśli wybierzemy obrożę skórzaną, należy wybrać taką, która jest uszyta z mieciutkiej dobrej jakościowo skóry. Nie kupujmy obroży podszytej filcem, wycierają one sierść.
Smycz możemy kupić do kompletu z obrożą lub każdą inną. Nie jestem zwolennikiem smyczy rozciąganych. Mamy na niej mniejszą kontrolę nad psem. Dodatkowo nasz pupil nauczy się bardzo szybko ciągnąć ile sił na takiej smyczy.

5. Zabawki
Nie kupujmy więcej niż 2-3, bo i tak piesek się znudzi i po kilku tygodniach trzeba będzie kupić nowe. Każdy psiak ma swoje preferencje :) Proponuję kupić różne, aby zobaczyć co mu się najbardziej podoba. Np. specjalny sznurek z węzłami, mała piszcząca zabawka lateksowa i coś pluszowego.
Jeśli nasz mops przestanie się interesować swoimi zabawkami warto ich część schować, aby za kilka dni wydały się bardziej interesujące.

6. Kosmetyki i pieęgnacja
Do codziennej pielęgnacji będzie potrzebny nam szampon oraz odżywka. Polecam Pure Paws H2O, są to bardzo delikatne kosmetyki, nadające się dla szczeniąt, psów dorosłych, a także dla mopsów mających problemy z alergią.
Do czesania naszego mopsa przyda nam się szczotka z włosia (doskonała do nauki czesania jak i zbiera nadmiar wyadającego włosa), grzebień metalowy (sprawdza się bardzo dobrze w okresach wymiany okrywy włosowej) oraz furminator, który ułatwi wyczesanie podszerstka podczas linienia.
Potrzebne będą nam również cążki do obcinania pazurków .
Temat pielęgnacji został dokładnie opracowany w zakładce Pielęgnacja mopsa.

7. Przysmaki i gryzaki
Jest ogromna ilość gotowych smakołyków takich jak dropsy, suszone piersi z kurczaka,ciasteczka i wiele innych. Mozemy zrobić sobie je również samemu np. z gotowanej piersi z kurczaka. Ważne aby smakołyki podawane były w małych ilościach, tylko w nagrodę . Wówczas będą czymś bardzo specjalnym dla naszego maluszka i doskonałą kartą przetargową dla nas .
Gryzaki to dobry sposób, aby na chwilę zająć naszego pełnego energii mopsika. Kupujmy takie, które są suszone, a nie wędzone, naturalne, a nie sztuczne. Nie polecam tzw. kości z prasowanej skóry. Dobrym rozwiązaniem jest np. suszona pokrojona tchawica, żwacze wołowe, ścięgna, ucho królicze. Gryzaki podajemy tylko i wyłącznie w naszej obecności.

8. Transportery, klatki
Podróż w transporterze to najbezpieczniejsza forma podróży dla naszego pupila. Dostępne są klatki/transportery różnego rodzaju i wybór tak naprawdę zależy od zasobności naszego portfela. Musimy liczyć się z tym, że nasz mały mops na początku nie będzie zadowolony z zamknięcia go w transporterze i na pewno będzie głośno protestował. Dlatego warto przygotować pyszny gryzak, aby umilić podróż i przekonać szczeniaczka do podróżowania w ten sposób.
Warto również przemyśleć zakup klatki do domu. Temat ten wywołuje nieco mieszane uczucia wśród nowych właścicieli. I proszę mi wierzyć, że nie chodzi o to, aby zamykać naszego słodziaka w klatce całymi dniami. Klatka bądź kojec ma słuzyć jako pomoc dydaktyczna oraz zapewniać bezpieczeństwo naszemu podopiecznemu. Kiedy wychodzimy z domu, a nasz malec zostaje tam sam to może wydarzyć się bardzo wiele rzeczy niebezpiecznych, zarówno dla szczenięcia jak i naszego domu. Piesek może pogryźć rzeczy dla niego szkodliwe, może zrzucić ze stołu przedmiot który mu zrobi krzywdę, może zrobić siusiu na dywan bądź kanapę. Dlatego podczas nasze nieobecności warto izolować szczeniaka. Oczywiście klatka lub kojec musi być wystarczająco duży, zostawiamy tam miskę z wodą, podkład higieniczny, legowisko oraz zabawki. Oczywiście mówimy tu o czasie ok. 1-4 godziny, nie dłużej. Mopsik powinien się przyzwyczaić bardzo szybko do takiego spędzania czasu. To zaciszne miejsce przyda nam się do izolacji szczenięcia podczas mycia podłóg lub podczas wizyty znajomych, którzy maja alergię na psa. Pies odpowiednio przyzwyczajony do spędzania częściowo czasu w klatce, będzie traktować ją jako swój azyl i bezpieczne miejsce.

9. Wyprawka od hodowcy
Zawsze nowy nabywca otrzymuje od nas wyprawkę. Często Paśstwo się zastanawiacie co w niej jest .
Tak więc otrzymują Państwo od nas kocyk z zapachem domowym, aby maluszek czuł się bezpieczniej podczas podróży oraz w nowym domu. Kilogram karmy BARF (mrożone mixy firmy Barfiaki), która była używana,witaminy junior firmy Pokusa, zabawkę, smycz i obrożę oraz kilka drobiazgów takich jak miarka do karmy, przybornik do sprzątania odchodów itp :)

Pomocne linki:
DogSpeed - smycze i obroże, a także kubraczki zimowe dla mopsów
Ilvento - doskonałe, personalizowane posłania
Zooplus - dobry internetowy sklep zoologiczny
Barfiaki - dobry sklep z BARFem
Pokusa- sprawdzone witaminy

Read More Here https://www.bookhave.com.Up To 80% Off replica rolex watches.nice replica luxury watches.webpage rolex replicas for sale cheap.find out here now https://www.replica-watches.es/.Get the facts https://buyswiss-watches.com.com/.click resources replica richard mille.With Fast Shipping fake watches.Wiht Big Discount www.smartwatchesdeal.com.my company swiss replica watches.have a peek at this web-site https://www.mailwatches.com/.check here https://www.networkwatches.com.additional hints https://www.hotelswatches.com/.More Help https://www.cpatekphilippe.com/.Welcome To https://www.travelbellross.com/.click here to read https://www.richardmillealll.com/.my explanation richard mille replica.imitation www.realtywatches.com.Find Out More tag heuer monaco replica.