Wzorzec rasy mops

O rasie » Wzorzec rasy mops

Wzorzec rasy mops wpisany do FCI pod nr: 253

Wrażenie ogólne: Sylwetka kwadratowa i mocna " multum in parvo" wyraża się w zawartości sylwetki, wzajemnych proporcjach i kondycji mięśniowej. Cechy charakterystyczne: wielki urok, dostojeństwo i inteligencja.

Temperament: zrównoważony, wesoły i żywy.

Głowa i czaszka: głowa duża, okrągła lecz nie jabłkowata, bez bruzdy czołowej. Pysk krótki szerokigraniasty, nie zadarty. Zmarszczki mocno wyrażone. Oczy: ciemne, bardzo duże, kulistego kształtu, łagodny i zatroskany wyraz, bardzo błyszczące, a w chwili podniecenia pełne ognia.

Uszy: cienkie, małe, delikatne jak aksamit. Dwa rodzaje:
* różyczkowate - małe zwisające uszy, załamane i odchylone do tyłu uwidaczniające wnętrze ucha, oraz wyżej cenione:
* w kształcie guzika - załamane ku przodowi, końce przylegają do czaszki i zakrywają wnętrze ucha.

Pysk: niewielki przodozgryz. Krzywa żuchwa, pokazywanie języka jest niedopuszczalną wadą.

Szyja: lekko łukowata, przypominająca czub hełmu, mocna, gruba, dostatecznie długa, aby głowa była dumnie noszona.

Kończyny przednie: bardzo mocne, proste, umiarkowanej długości, ustawione pod tułowiem. Łopatki ustawione ukośnie.

Tułów: krótki, zwarty, szeroka klatka piersiowa, mocno ożebrowana. Prosta linia grzbietu, ani wysklepiona ani zapadnięta.

Kończyny tylne: bardzo mocne, umiarkowanej długości, dobrze ukątowane stawy kolanowe, ustawione pod tułowiem, proste i równolegle oglądane z tylu.

Łapy: nie tak długie jak zajęcze ani tak okrągłe jak kocie, wyraźnie oddzielone palce, czarne paznokcie.

Ogon: wysoko osadzony, zawinięty, możliwie jak najbardziej przylegający do biodra. Podwójnie skręcony bardzo pożądany.

Ruch: Kończyny przednie oglądane w ruchu powinny unosić się i opadać w przedłużeniu linii łopatkowej, łapy skierowane zupełnie na wprost, ni do środka ani na zewnątrz .Akcja kończyn tylnych tak samo prawidłowa. Kończyny przednie z dobrym wykrokiem, kończyny tylne poruszają się swobodnie z dobrą pracą stawów kolanowych. Lekko toczący się ruch kończyn tylnych jest dopełnieniem typowego ruchu.

Szata: delikatna, gładka, miękka, błyszcząca, krótka. Nie twarda i nie wełnista. Kolor: Beżowy z czarną maską ( gdzie odcienie beżu mogą wpadać w kolor srebrny, brzoskwiniowy, płowy. Każdy kolor czysty dla podkreślenia kontrastu między barwą szaty a pręgą grzbietową( linia od potylicy do ogona) i maską., oraz kolor czysto czarny. Znaczenia wyraźnie odgraniczone. Pysk lub maska, uszy, "pieprzyki" na policzkach, "odcisk kciuka" czyli "diament" na czole i pręga grzbietowa tak czarne jak to możliwe.

Wielkość: idealna waga 6,3 - 8,1 kg.

Wady: jakiekolwiek odchylenie od podanych cech powinno być uważane za wadę, której ocena powinna pozostawać w proporcji do jej stopnia.

Uwaga: psy muszą mieć dwa w pełni wykształcone jądra, znajdujące się całkowicie w worku mosznowym.

Read More Here https://www.bookhave.com.Up To 80% Off replica rolex watches.nice replica luxury watches.webpage rolex replicas for sale cheap.find out here now https://www.replica-watches.es/.Get the facts https://buyswiss-watches.com.com/.click resources replica richard mille.With Fast Shipping fake watches.Wiht Big Discount www.smartwatchesdeal.com.my company swiss replica watches.have a peek at this web-site https://www.mailwatches.com/.check here https://www.networkwatches.com.additional hints https://www.hotelswatches.com/.More Help https://www.cpatekphilippe.com/.Welcome To https://www.travelbellross.com/.click here to read https://www.richardmillealll.com/.my explanation richard mille replica.imitation www.realtywatches.com.Find Out More tag heuer monaco replica.